לפרטים נוספים חייגו *9901
S הוא רכב חשמלי שנותן למשתמש בו הרבה יותר מכל רכב אחר.

אחרי אלפי שעות פיתוח, אלפי קילומטרים של נהיגה ומאות מבחנים אפשר לומר בוודאות כי זהו רכב הניידות החשמלית של המחר.
הפרסומאים של אחד הבנקים אומרים שלהיות ראשון זה מחייב. “אפיקים רכב חשמלי”, שהביאה לעולם את בשורת הקלנועית, מגשימה כל יום את תפיסת העולם הזאת. כחברה מובילה בתחומה היא משיקה בממוצע כל שנה וחצי דגם חדש. מכיוון שהמטרה היא ליצור רכב שיהיה עדכני וחדיש גם אחרי חמש שנים, על המתכננים לצפות קדימה ולהשתמש בטכנולוגיות של המחר.
כדי להבין איך החברה מצליחה כבר שלושים שנה לסמן לכל התעשייה את הדרך, שוחחנו עם אבנר פישביין, מנהל הפיתוח ומי שניהל את פרויקט הדגל של השנים הבאות: ה-AfiScooter S. לדבריו, כדי להוביל את שוק הניידות החשמלי עובדי החברה נמצאים כל העת עם היד על הדופק. אנשי השיווק ואנשי הפיתוח נמצאים בקשר הדוק עם לקוחות וסוכנים, ולומדים באמצעותם את הדרישות והצרכים בשוק. באמצעות קשר עם יצרנים מעולם הרכב וביקורים תכופים בתערוכות הם לומדים על הטכנולוגיות העדכניות ביותר. “כל דבר נרשם, ובהתאם לצורך מחליטים אם להוסיף את השיפור לדגם קיים או להוסיפו בעת פיתוח דגם חדש” מסביר אבנר.
רכב עם חזון
כשמפתחים רכב חדש השלב הראשון והכי חשוב הוא החזון - משאת הנפש של הלקוחות ועובדי החברה, את זה מעלים על הכתב במסמך הקרוי אפיון. התהליך אורך כמה חודשים במהלכו אנשי הפיתוח מתארים את המוצר החדש על כל היבטיו – השימוש, העיצוב, המכניקה, מערכת הפיקוד, שיטת ההרכבה והיצור שלו, השירות ועוד. בסופו של תהליך מתקבלת חוברת עבת כרס המכילה תיאור מפורט של הרכב.
כמנהל הפיתוח של ה-AfiScooter S אבנר פישביין היה אחראי על האפיון שלו, הוא עשה זאת עם אנשי השיווק. הוא מסביר כי הם ביקשו ליצור רכב חשמלי יוקרתי ומוביל, בעל ביצועים יוצאי דופן, עיצוב ייחודי, כושר נשיאה מעולה ומערכות אלקטרוניות הכי מתקדמות. “תכננו מערכת פיקוד ושליטה מתוחכמת וקלה להפעלה. מצד אחד, יש בה מעט כפתורים, עובדה שמאפשרת לנהג להתמצא בקלות, ומצד שני, היא מאוד משוכללת” אומר אבנר. המערכת אוספת בעצמה מידע על הרכב באמצעות מיקרופרוססורים רגישים, וכשטכנאי מחבר לרכב מחשב הוא יודע לזהות ולתקן תקלות, שאפילו נהג לא היה מודע אליהן.

ה-AfiScooter S מתאים לכם: אין ספור אפשרויות בחירה
התצוגה שמשמשת את הנהג גמישה, חכמה ועשירה. יש בה סימונים על תקלות, מהירות, איתותים, משך הנסיעה, מד טעינת המצבר ועוד. באפיקים החליטו בחכמה לאפשר לנהג להסיר חלק מהסימונים שכן יש כאלה שהדבר מבלבל אותם ומסיח את דעתם. אם תרצו תקבלו על הצג את כל החיוויים, או רק את החיוויים הבסיסיים ההכרחיים.
באפיון התייחסו בהקפדה גם לעיצוב של ה-AfiScooter S ולהנדסת האנוש שלו (ראו כתבת עיצוב). לדברי אבנר היה חשוב להם להשתמש בטכנולוגיה חדישה ומתקדמת של הזרקת פלסטיק המאפשרת גימור מושלם עם זרימה וחיבורים יפים. גם הצביעה היא האיכותית ביותר בשוק והיא כוללת שלוש שכבות צבע ולק מיוחד המונע שריטות.
בשלב העיצוב הקדישו פרק מיוחד לשימושיות ולהנדסת האנוש. מתוך ניסיון להיענות לכל צורך, עוצבו תאי אחסון רבים ובעלי נפחים שונים. כמו כן יש פתרונות והתקנים ייעודיים למשימות ולצרכים שונים. כל רכב מסדרת AfiScooter S מצויד בגגון איכותי המהווה חלק אינטגראלי, אליו אפשר לחבר יריעות גמישות להגנה מפני גשם. העובדה שזו הפעם הראשונה שהגג אינו תוספת נפרדת והוא מגיע עם הרכב ללקוח כיחידה אחת משפרת מאוד את ההגנה ומקנה ל-AfiScooter S מראה נאה והרמוני.
בהצטיינות יתרה: ה-עבר בהצלחה את כל המבחנים
אחרי התכנון הקפדני יצרו באפיקים את ה-AfiScooter S בהדמיית מחשב. מדובר בתוכנה תלת ממדית מתוחכמת שמנתחת נתונים כגון משקל הרכב, סוג החומר ממנו הוא מורכב, חוזקו של החומר, התנועות שלו ועוד. התוצאה היא הדמיה כמעט מציאותית המאפשרת לאנשי הפיתוח לבחון היטב כל חלק בנפרד ואת השילוב של כל החלקים ביחד.
כשסדרת המבחנים הזו עברה בהצלחה, נבנה אב טיפוס שמאפשר לבחון הלכה למעשה את הרכב החדש. מפני שרוב החלקים לא קיימים על המדף, פיתחה אפיקים את כל הרכיבים ואפילו את המכונות שמייצרות אותם.
אחרי שאנשי אפיקים תיקנו ושיפרו את האב-טיפוס, הורכבו כמה כלי רכב, ואותם העמידו במבדקים קיצוניים. הבוחנים יצרו במכוון תנאים קשים ביותר, למשל נהג השוקל 160 קילוגרם, נסיעה בשיפוע תלול, או נהיגה בעומס חום חריג. סדרת מבדקי הכושר הזו נמשכת יותר משלושה חודשים במהלכם עברו הרכבים אלפי קילומטרים. צוות הפיתוח שעקב אחרי הניסויים איתר תקלות מבעוד מועד, זיהה את הרכיב שגרם להן, ושיפר אותו כך שברכבים הבאים שייוצרו לא יהיו תקלות.
באפיקים לא הסתפקו במבחני הכושר שביצע צוות העובדים, וכמו תמיד לפני השקת קלנועית חדשה הם יצרו את סדרת ה-Beta.
בשלב הזה חשוב למכור את הרכב ללקוח שאינו מעובדי החברה, כי מי ששילם על המוצר ידווח באובייקטיביות על כל תקלה ולא יתפשר על כל פתרון שיוצע לו. המשתמשים שקנו את רכבי ה-AfiScooter S החדשים הונחו לנהוג בהם כרגיל, צוות הפיתוח ביקר אותם, ראיין אותם, בדק את הרכבים, ופתר את מעט הליקויים שהתגלו.
עם צאת העיתון בו אתם אוחזים הסתיימו הניסויים, וכעת כל אחד מכם יכול ליהנות מהחידושים והיתרונות של
ה-AfiScooter S. תגובות הלקוחות והפרסים היוקרתיים בהם זכה הרכב מבטיחים את חוויית הנהיגה המושלמת.
להדגמה חינם בביתך
* שדה חובה