לפרטים נוספים חייגו *9901

למען בטיחותך, אספנו עבורך מספר כללי זהירות
שיעזרו לך להתנייד בקלות, בעצמאות ובביטחון

 

 

001לא נוהגים בקלנועית בכבישים בין עירוניים. מהירות מקסימלית: 12 קמ"ש

הנסיעה בקלנועית מותרת בתחום העירוני בלבד, על מדרכות. נסו להימנע מכבישים ככל האפשר, אלא במקרים של מכשולים על המדרכה או קושי לעלות/לרדת ממנה ובכל מקרה עשו זאת בזהירות ובאיטיות מירבית, כשאתם מרוכזים בפעולה.


 

002הנהיגה בקלנועית מותרת מגיל 16 ומעלה

המשיכו להקפיד שרק אתם תנהגו בקלנועית והימנעו מהשאלתה לאחרים, קרובים ככל שיהיו, ובכל מקרה – הקפידו שהנהיגה בקלנועית תהיה על ידי בני 16 ומעלה (או בני 14 ומעלה הנושאים תעודת נכה).
003הנהיגה בקלנועית מותרת למקסימום 2 אנשים

למעט קלנועיות שמגיעות עם ספסל אחורי, אסור להסיע יותר מאדם אחד בנוסף לנהג. אנא שמרו על החוק ומלאו אחר התקנות על מנת לשמור על נהיגה יציבה, חלקה ובטוחה, עבורכם ועבור הנוסע הנוסף.
004התאימו את הקלנועית לצרכים ולמגבלות שלכם

הקלנועית אמורה לשרת אתכם ולאפשר לכם נהיגה חלקה ונעימה. לשם כך, התאימו את גובהו של המושב, את מידת הגמישות והזווית שלו. כמו כן, הקפידו שגובה הכידון והמרחק שלכם ממנו- נוח לנהיגה ולביצוע קל של סיבובים מלאים ועצירות בעת הצורך.005השתמשו באביזרי בטיחות

לטובתכם ולמען בטיחותכם, חשוב לאבזר את הקלנועית באמצעי בטיחות שיגבירו את הביטחון בנהיגה: צופר, מראות בשני הצדדים, פנסי תאורה, אורות איתות ומחזירי-אור. אלו יאפשרו לכם לקבל מידע מהסביבה שלכם ולהגיב לכל סיטואציה במהירות ובקלות.006נהגו בקלנועית בשעות היום בלבד

במקביל לבדיקה של תקינות התאורה בקלנועית לפני כל נסיעה, מומלץ להימנע ככל האפשר מנהיגה בקלנועית בשעות החשיכה. הראות בשעות אלה מוגבלת עבורכם ועבור הנהגים במכוניות שסביבכם וזמן התגובה לסיטואציות עלול להיות איטי יותר.

 

 

להדגמה חינם בביתך
* שדה חובה