לפרטים נוספים חייגו *9901
אחרי שקיבלה פרסי עיצוב בין-לאומיים, הקלנועית AfiScooter-S צירפה לאחרונה תואר נוסף לארון הגביעים – שיא גינס לנסיעה רצופה של כלי רכב לניידות אישית. במהלך הנסיעה ההישגית שנערכה בבריטניה גמאה הקלנועית 306.1 ק"מ במשך 24 שעות ברציפות.


ההישג נזקף לטכנולוגיה המתקדמת של דגם ה AfiScooter-S, כמו גם לרוח הספורטיבית יוצאת הדופן של הנהג סטיב טארנט, שופט מרוצי מכוניות בריטי שאיבד את רגלו כאשר נדרס בידי מכונית פורומולה 1 בשנת 2000. טארנט הקדיש מאז פציעתו מאמץ רב לקידום ספורט הנכים, ואף זכה בפרס על כך מידי ראש ממשלת בריטניה, דייויד קמרון.

כדי לשבור את השיא, טארנט נדרש לנהוג ברציפות במשך 24 שעות על כלי הרכב ללא שינה, ולעצור רק להחלפת מצברים וביקור בשירותים. בנסיעת השיא שיפר טארנט את השיא העולמי הקודם שלו - 274.6 ק"מ. במטרה להעצים את ההישג, רגע לפני שהקלנועית יצאה לדרך – נוקבו ארבעת הצמיגים שלה, כהוכחה לכך שניתן לנסוע עם כלי הרכב למשך זמן ארוך במיוחד בזכות חומר מונע תקרים שהוכנס לצמיגים.

כמה מיתרונותיו הבולטים של ה-AfiScooter-S עמדו לצדו של טארנט בעת שבירת השיא, ובהם נוחות הנסיעה, חיסכון באנרגיה ושמירה על איכות הסביבה. לאחר ששבר את השיא טארנט שיבח את הטכנולוגיה המתקדמת של כלי הרכב, ואמר בחיוך כי זו הפעם האחרונה שהוא מנסה לשבור את השיא.
"כמו שאמר סטיב רדגרייב אחרי שזכה בארבע מדליות אולימפיות – אם אי פעם תראו אותי כאן שוב ליד אחד מאלה – תירו בי", אמר לקול צחוקם של הנוכחים.
להדגמה חינם בביתך
* שדה חובה