לפרטים נוספים חייגו *9901

מה אורך ממוצע של חיי קלנועית ? כל כמה זמן צריך להחליפה?     

בממוצע לקוח משתמש בקלנועית כחמש שנים ואז מחליף למודל חדש יותר. קלנועיות אפיקים מצטיינות באורך חיים ארוך במיוחד ואפיקים ממשיכה לתמוך ולהעניק חלפים ושרות לכלים בני למעלה מ-20 שנה.

 

איך שומרים על אורך חיים מירבי לקלנועית?     

על מנת לשמור על תקינות הקלנועית ובטיחותה לאורך זמן יש להקפיד על בדיקה תקופתית (מומלץ פעם בחצי שנה) וכן על שימוש בחלפים מקוריים המסופקים ע"י אפיקים רכב חשמלי.

 

מה עלות השימוש היומית של טעינת הקלנועית?     

כ- 2-3 ש"ח לטעינה מלאה . בדרך כלל מספיקה טעינה אחת ליום.

 

הקלנועית נוסעת לטווח קצר מידי.     

טווח הנסיעה של הקלנועית הוא עד 40 ק"מ במישור עם משתמש במשקל עד 80 ק"ג. נסיעה במעלה יכולה לקצר את טווח הנסיעה מאוד, בשל צריכת אנרגיה מוגברת מהמצברים .

 

מדוע בבריז בן שנה וחצי טווח הנסיעה קטן מאוד?     

הקלנועית הינה רכב חשמלי הפועל על מצברים. למרות הטעינה המתבצעת מידי יום יורדת רמת החומציות של המצברים והדבר משפיע על אורך חיי המצבר ועל טווח נסיעת הקלנועית. למצברים יש אורך חיים מוגבל של כ-300 טעינות מלאות או שוות ערך לשימוש של כשנה וחצי.

 

מדוע בקלנועית שהייתה טעונה מלא כחודשיים , טווח הנסיעה קצר מאוד?     

טעינת המצברים מתפרקת לאורך זמן. לכן לאחר כחודשיים של עמידה, צפוייה קיבולת המצברים לרדת לחצי ויותר . התופעה מואצת בתנאי טמפרטורה גבוהים.

 

הקלנועית עמדה כחצי שנה ללא שימוש ואז בבדיקת טכנאי נמצא שהמצברים אינם תקינים.     

מצברים לא טעונים שעומדים למשך זמן ארוך ללא טעינה, מאבדים את כושרם להיטען שוב באופן משמעותי. מומלץ לפני הפסקת שימוש לטעון את המצברים ולנתקם מהמוצר. מומלץ לטעון את המצברים אחת לחצי שנה.

 

האם יש צורך בטיפול במנוע / ביחידת כח?     

מערכת ההנעה בקלנועיות אפיקים הן יחידות אטומות ואינה דורשת טיפול כגון שימון או גירוז.


להדגמה חינם בביתך
* שדה חובה