לפרטים נוספים חייגו *9901
עולם העסקים הכיר זה מכבר בחשיבות התרומה לקהילה כחלק מאסטרטגיית החברה.
בישראל, תחום קשרי הקהילה מפותח ביותר בקטגוריית הפעילות החברתית. במציאות של עולם גלובלי חסר גבולות, הולכת ומאבדת המדינה את תפקידה כספק בלעדי של שירותים חברתיים.

אפיקים רכב חשמלי  מעורבים קהילתית בפרויקט הקרטינג של בנית רכבים חשמליים על ידי תלמידי תיכון. בית ספר עמל שמשון, ליד צומת גולני, משלב  בין לימודים עיוניים ולימודים מקצועיים טכנולוגיים. הבי"ס נהנה ממיזוג תרבויות ובו לומדים יחד מהמגזר היהודי, הערבי, הדרוזי והנוצרי. "אלו בדיוק הנקודות שחיברו אותנו לפרויקט. גם אפיקים רכב חשמלי פונים לכל המגזרים וגם הקלנועית היא כלי שמשלב ידע טכנולוגי מקצועי מובהק עם השאיפה להעניק איכות חיים באמצעות הנהיגה בה" אומר מנכ"ל אפיקים שרון לבנטר.

אפיקים רכב חשמלי נתרמה לפרוייקט וסייעה לתלמידים ולבית הספר הן בהכוונה מקצועית והן באספקת חלפים ורכיבים שונים לבניית הקארטינג. לטובת הפרויקט נרתם מנהל מחלקת הפיתוח של אפיקים רכב חשמלי – המהנדס אבנר פישביין.
"אפיקים רכב חשמלי רואה בהכשרה מקצועית של צעירים יעד חשוב בפיתוחה וקידומה של כלכלת ישראל והשילוב בין הכשרה מקצועית ושילוב בין מגזרי החברה בישראל התאימו לאפיקים אשר פועלת הלכה למעשה גם לשילוב מגזרים שונים מהחברה הישראלית בעבודה במפעל. באפיקים ניתן לראות לצד קיבוצניקים ותיקים עולים חדשים ומשולבים איתם גם ערבים ישראלים שכולם ביחד מהווים את אפיקים רכב חשמלי" אומר אבנר.
ממחקרים מתברר כי חברות שמערבות את עובדיהן ומניעות אותם להתנדבות זוכות לכך שעובדים אלה מפתחים "גאוות יחידה" ונהנים מביטחון במקום עבודתם. מחקרים שונים העלו כי זוהי אחת הדרכים הטובות לשמר את העובדים המוכשרים בחברה, להגדיל את נאמנות העובדים ולבסס תרומה ארגונית ערכית בקרבם.
משה שושן מורה בבית הספר עמל שמשון ואחראי על הפרויקט מספר: " ללימוד דרך הידיים יש ערך חווייתי ולימודי גבוה. דרך ההתנסות המעשית התלמידים למעשה לומדים ומבינים את התיאוריה. הדרך הזו מגבירה את המוטיבציה אצל התלמידים האלו, שלימודים בבתי ספר עיוניים קשה להם, ומהווה מושכן לתלמידים חדשים לבוא וללמוד בבית הספר. המטרה שלהם היא לבנות ארבעה רכבים חשמליים אתגר משמעותי בכל קנה מידה."
משה שושן מסכם ומברך על שתוף הפעולה: "ללא אפיקים לא היה ניתן לעשות כלום. התלמידים מבקרים במפעל הקלנועיות, עברו על כל שלב בתהליך הייצור בעזרתו המקצועית והסבלנית של אבנר פישביין. הנוער נהנה ומפיק מהפרויקט הזה המון. החיבור לעולם האמיתי והעשייה המקצועית בעלת  ערך עצום הרבה מעבר ללימוד עצמו".
להדגמה חינם בביתך
* שדה חובה