לפרטים נוספים חייגו *9901
ההיערכות להשקת ה­ AfiScooter C החדש של אפיקים לוותה בבקרה טכנית קפדנית ובניסויי שטח מפרכים, כדי שתוכלו ליהנות מכלי המציע 100% איכות. וזה בדוק.

השקתו של ה- ­AfiScooter C החדש היא נקודת ציון חשובה בתולדותיה של אפיקים רכב חשמלי. לכלי החדשני והקומפקטי חשיבות אסטרטגית עצומה עבור אפיקים, מעצם היותו כלי המהווה קטגוריה משל עצמו.
לכן, אין זה מפתיע שתהליכי הפיתוח, הייצור והבקרה לה זכה ה­- AfiScooter C  היו מהארוכים והיסודיים שידעה החברה מאז הקמתה.
אמנון חביב, מנהל מחלקת ההנדסה העובד באפיקים רכב חשמלי מזה 15 שנה, הוא האדם שהופקד על הפן הטכני שבהשקת ה­ AfiScooter C . "כבר בתחילת תהליך הפיתוח של ה­- AfiScooter C, קיבלנו החלטה לשבור את שיאי בקרת האיכות הנהוגים אצלנו וליצור סטנדרט איכות חדש, מספר אמנון ומוסיף: "לשם כך יצרנו סדרת בדיקות טכניות ברזולוציה עולה, החל מהרכיב הבודד,דרך תפקודו במכלול כולו ועד מבחני שטח למוצר הסופי ­-  זאת כדי למנוע את "עקומת האמבטיה" -  תקופת התקלות המלווה כל כלי חדש וכדי להבטיח בסוף התהליך 100% איכות במוצר".
AfiScooter C
6 חודשי מבחן בשטח.
בשלב הראשון נבחנו מאות חלקיו של ה- AfiScooter C: מרכיבי השילדה, הבוכנות, בולמי הזעזועים, הפוטנציומטרים
(רכיב חשמלי שתפקידו להתנגד למעבר זרם חשמלי דרכו) מערכות ההאצה ועוד.
בתום שלב זה נבדק הכלי כמכלול שלם בתנאי מעבדה.
לאחר זיהוי ותיקון כל התקלות והכשלים, החל שלב ניסויי השטח: ניסוי אינטנסיבי ואגרסיבי שנועד לגלות מקסימום ליקויים במינימום זמן. האזור בו נערכו ניסויי השטח, קיבוץ גשר, נבחר בקפידה הודות למאפייניו הטופוגרפיים, הימצאות שבילים משובשים עם תנועת רכבים מועטה ונוכחות של מרכזי פעילות המדמים יעדי נסיעה אמיתיים.
תקופת המבחן ארכה כחצי שנה, במהלכה נסעו הכלים בין 8 ל-10 שעות ביום,בעומס מלא ­-  אינטנסיביות המדמה 5 שנות שימוש אצל לקוח ממוצע. במהלך הניסויים, שבוצעו ע"י סטודנטים, הובא ה­- AfiScooter C לקצה גבול היכולת, במגוון תחומים ומשימות:
 - איבחון כושר הסחיבה בעליות ובירידות
 - בדיקת החוזק המבני באמצעות נסיעה בשבילים משובשים
 - בחינת קצב שחיקת הצמיגים בתנאים שונים
 - הגדרת מעטפת הביצועיים המקסימאלית מבחינת משקל, זוויות גישה ונטישה.
 - בדיקת עבירות בתנאי שטח משובשים.

"בתום כל יום" מציין אמנון "נתבקשו הסטודנטים למלא טופס בקרה, ובו מידע על מספר הקילומטרים שנסעו, את משך הנסיעה, ופירוט התקלות שהתגלו בדרך. בנוסף, נבחנו הכלים פעם ביומיים ע"י הצוות הטכני של אפיקים שמילא דו"ח מפורט על מצבו של הכלי. כל התקלות שגילינו במהלך הניסוי, במנוע ובמערכות הצירים, זכו להתייחסות מקצועית מיידית" לסיכום, מוסיף אמנון: "סדרת המבחנים המפרכת שהעברנו את ה­- AfiScooter C מאפשרת לנו להשיק כלי ניידות חשמלי מתקדם המציע סטנדרטים חדשים של איכות עבור לקוחותינו הנאמנים. אין לי ספק שה- ­AfiScooter C הוא מכלי הניידות החשמליים האמינים ועמידים בעולם!"
להדגמה חינם בביתך
* שדה חובה